سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

مبادله ۲۷ زندانی ایرانی با ۳ زندانی ترکمنستانی

دیده بان هشتم : معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از مبادله ۲۷ زندانی محکوم ایرانی با ۳ زندانی محکوم ترکمنستانی در مرز مشترک دو کشور خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود  عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کارگروه انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران گفت: 27 تن از زندانیان محکوم ایرانی که از سال‌ها قبل در زندان‌های ترکمنستان دوران محکومیت خود را می گذراندند امروز صبح با سه تن از محکومان ترکمنستانی که دوران محکومیت خود را در زندان‌های ایران می‌گذراندند در مرز مشترک دو کشور مبادله شدند.

وی با اشاره به اینکه سال‌ها از انعقاد معاهده انتقال محکومان میان دو کشور می‌گذرد و این نخستین مرحله از اجرای معاهده مذکور بین دو کشور است تأکید کرد مرحله نخست مبادله زندانیان دو کشور در پی یک دوره رایزنی فشرده بین مقامات دو کشور صورت گرفته و آخرین رایزنی‌ها بین مقامات دو کشور در نیمه اردیبهشت ماه سال جاری در عشق‌آباد که در نتیجه سفر رسمی هیأتی از وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری صورت گرفته منجر به مبادله زندانیان دو کشور شد.

عباسی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تعداد زندانیان محکوم در ترکمنستان گفت: بیش از 280 نفر زندانی محکوم ایرانی در زندان‌های ترکمنستان به سر می‌برند که مرحله اول انتقال و مبادله زندانیان صورت پذیرفته و رایزنی‌ها برای انتقال سایر زندانیان ایرانی به کشور ادامه دارد.

رییس کارگروه انتقال محکومان به همه کسانی که به ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای میانه سفر می‌کنند هشدار داد که مراقب آثار و پیامدهای ناگوار رفتارهای مجرمانه خود در این کشورها باشند؛ زیرا مجازات‌های سختگیرانه به ویژه در زمینه مواد مخدر و داروهای روانگردان، نتیجه‌اش سالها محکومیت به زندان در این کشورهاست.

وی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و آژانس‌های مسافرتی خواست با آموزش و اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات این کشورها به گردشگران زمینه پیشگیری از ارتکاب جرم برای هموطنان و مسافران و گردشگران را فراهم آورند.

منتشر شده در شنبه, 30 ارديبهشت 1396 15:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت