سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

اعتراض قضات آمریکایی به فرمان ترامپ درباره منع ورود مسلمانان

دیده بان هشتم : سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا به فرمان منع مسافرت شهروندان ۶ کشور مسلمان به ایالات متحده آمریکا به  شدت انتقاد کردند و خواستار رفع این ممنوعیت شدند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از مرکز پایش ستاد  حقوق بشر، سه نفر از قضات دادگاه استیناف آمریکا اقدام به تحقیق و سوال از وکیل مدافع رئیس جمهور آمریکا در مورد دستور منع مسافرت شهروندان ۶ کشور مسلمان با ایالات متحده کرده اند.
 
قاضیان مذکور معتقد هستند که دستور فوق به طور آشکار نشان دهنده تبعیض علیه مسلمانان می‌باشد و این دستور را مغایر با قانون اساسی آمریکا می‌دانند.
 
مخالفین دیگر از جمله قاضی فدرال ایالت هاوایی و فعالین حقوق مدنی اظهار داشتند: هر دو دستور ریاست جمهوری در زمینه رفع سفر القاء کننده تبعیض علیه مسلمانان می‌باشد.
 
در این رابطه گروهای متعددی اقدام به تجمع و اعتراض علیه فرمان منع مسافرت مسلمانان به آمریکا کرده اند که تجمع اخیر در بیرون ساختمان دادگاه سیاتل، یکی از صد‌ها تجمع اعتراضی است.
 
این گروه از معترضان پلاکاردهایی را حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته شده بود؛ "این منع مسافرت اقدامی بر علیه قانون اساسی و اصل برابری حقوق اقلیت‌های دینی است و تبعیض آمیز می‌باشد".
منتشر شده در سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 14:47

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت