سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 خرداد 1399-

ادامه نقض حقوق کودکان بومی توسط دولت کانادا

دیده بان هشتم : دادگاه حقوق بشر کانادا با صدور حکمی دولت این کشور را به دلیل اجرای غیرقانونی و تبعیض‌آمیز برخی از قوانین مربوط به «اصول جردان» که مربوط به حقوق کودکان است، محکوم کرد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از ستاد حقوق بشر، بر اساس حکم صادره، دولت کانادا اقدام به تبعیض نژادی علیه 165 هزار کودک بومی به دلیل اجرای ناصحیح قانون مذکور نموده است.

رویکردی که دولت کانادا در خصوص کودکان بومی در چارچوب قانون مذکور اتخاذ کرده، سبب تاخیرهای بروکراتیک، ایجاد شکاف و محرومیت از دسترسی به سرویس‌های اجتماعی ضروری برای کودکان بومی شده است.

طبق گزارش نیوز وایر، دادگاه حقوق بشر کانادا عنوان داشته که علیرغم صدور بیانیه‌های متعدد از سوی وزیر بهداشت و امور بومیان کانادا در خصوص اصلاح و بازتعریف قوانین مذکور، با این حال هیچ تغییر عملی در رویکرد دولت این کشور جهت بهبود وضعیت کودکان بومی مشاهده نشده است.

دولت کانادا قانون مذکور را به جای اینکه بر اساس نیازها و منافع کودکان بومی تعریف نماید، بر اساس محدودیت‌های بودجه‌ای خود تنظیم نموده است.

در بخشی از بیانیه صادر شده آمده که علیرغم هشدارهای فراوان در خصوص معضل خودکشی میان کودکان بومی، بی توجهی دولت سبب رخ دادن دو مورد خودکشی دیگر از ژانویه 2017 تاکنون در میان کودکان جوامع بومی شده است.
منتشر شده در یکشنبه, 07 خرداد 1396 16:55

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت