سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 22 مرداد 1399-

تشکیل پرونده در رابطه با تیراندازی گارد مرزبانی عربستان به قایق ایرانی

دیده بان هشتم : دادستان بوشهر از تشکیل پرونده در رابطه با تیراندازی گارد مرزبانی عربستان به قایق ایرانی خبرداد و گفت: پرونده در شعبه ۳۳ بازپرسی دادسرای بوشهر تشکیل و تحقیقات در حال انجام است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حسن پور از تشکیل  پرونده در رابطه تیراندازی گارد مرزبانی عربستان به قایق ایرانی خبرداد و گفت: پرونده در شعبه 3 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر تشکیل و تحقیقات در حال انجام است.
 
وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: حسب گزارش واصله به این مرجع قضایی و محتوای پرونده متشکله، دو نفر از ساکنان بوشهر که رابطه پدر و فرزندی با یکدیگر داشته‌اند در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ساعت 15:30 از حوالی اسکله جفره بوشهر به قصد انجام صید خارج شده و در حوالی چاه‌های فروزان متعلق به جمهوری اسلامی ایران موتور قایق با مشکل مواجه می‌شود که جریان اب نامبردگان را به سمت آب‌های عربستان هدایت می‌کند.
 
دادستان بوشهر افزود: این افراد پس از مرتفع کردن ایراد قایق حدود ساعت 23:45 الی 24 شب قصد حرکت به سمت سکوی فروزان داشته که در همین حین یک قایق متعلق به مرزبانی عربستان که در تعقیب دو قایق ناشناس دیگر بوده به سمت قایق آن‌ها شلیک می‌کند که یکی از این تیر‌ها پس از عبور از بدنه قایق به ناحیه کمر یکی از این دو نفر اصابت و منجر به فوت پدر می‌شود. پس از این حادثه پسر جسد پدر را به اسکله جفره بوشهر می‌آورد.
 
وی با بیان اینکه در این زمینه پرونده در شعبه بازپرسی ۳ دادسرای بوشهر تشکیل و تحقیقات در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به مراتب فوق و تحقیقات اولیه و نوع اسلحه بکاررفته اقدام به تیراندازی توسط عوامل مرزبانی کشور عربستان سعودی قریب به یقین است.
 
دادستان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به مرز مشترک دریایی کشور ایران و عربستان که گاها لنج‌ها و قایق‌های آن کشور نیز به لحاظ اشتباه وارد محدوده ابهای ایران می‌گردند اقدام به شیلک توسط مرزبانی عربستان به سمت قایق‌های صیادی که سهوا یا به لحاظ عوامل خارج از اراده به ابهای کشورهای همسایه وارد می‌شوند خلاف عرف و مقررات بین المللی و حسن همجواری بوده لذا موضوع جهت پیگری به نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اعلام شده است.
میزان
منتشر شده در یکشنبه, 28 خرداد 1396 15:49

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت