سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

فاطمه رهبر: لایحه کاهش ساعت کاری زنان در دستور کار مجلس قرار گرفت

 
فاطمه رهبر: لایحه کاهش ساعت کاری زنان در دستور کار مجلس قرار گرفت رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص امروز در دستور کار مجلس قرار گرفته است.
به گزارش دیده بان هشتم به نقل از فارس، فاطمه رهبر درباره آخرین وضعیت لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص گفت: این لایحه امروز در دستور کار مجلس قرار گرفت و امروز و فردا بندهای این لایحه بررسی می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه کلیات این لایحه قبلا به تصویب رسیده است مانعی بر سر راه تصویب این لایحه وجود ندارد و امیدواریم تا فردا بررسی آن در صحن مجلس به پایان برسد و یک مرحله به تصویب نهایی و اجرایی شدن نزدیکتر شود.
به گزارش دیده بان هشتم ، لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل دارای شرایط خاص یک ماده واحده دارد و بر اساس این ماده ساعت کار هفتگی زنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قرار دادی که سرپرست خانوار هستند یا اینکه فرزند زیر هفت سال دارند، یا فرزند معلول دارند یا همسر یا فرزند آنها مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج است هم در دستگاه‌های اجرایی ماده 222 قانون برنامه پنج ساله که شامل کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی و هم شامل بخش‌های غیردولتی می‌شود و بر اساس قانون کار و تأمین اجتماعی با تأیید مراجع ذیربط 36 ساعت در هفته کار می‌کنند اما حقوق و مزایای 44 ساعت را دریافت می‌کنند.
منتشر شده در یکشنبه, 15 فروردين 1395 12:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت