سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

امیدواریم تفاهم نامه های حقوقی و قضایی ایران و قزاقستان عملیاتی شود

محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه گفت: امیدواریم تفاهم نامه هایی که در مسائل حقوقی و قضایی میان ایران و و قزاقستان به امضا رسیده است عملیاتی و اجرایی شود.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در دیدار با اسخات دالوایف دادستان کل جمهوری قزاقستان افزود: رابطه دو کشور رو به توسعه است بسیار رابطه خوب و صمیمی داریم و از این روابط برای حل مسائل منطقه و پیرامون استفاده می کنیم.
محسنی اژه ای گفت: این دو توافقنامه ای که با وزیر دادگستری و دادستان کل کشور امروز امضا کردیم حمایت های لازم را از آن خواهم کرد که از طرف ایران عملیاتی شود .
وی افزود: البته سه مساله وجود دارد که ضروری است کشورها به خصوص کشورهای دوست و همسایه کمک کنند تا حل و فصل شود و در واقع در اولویت کاری خود قرار دهند که یکی از این مسائل مساله تروریست ، سلفی ها و تکفیری ها هستند که خسارت های سنگین زیادی در منطقه به بار آوردند.
معاون اول قوه قضائیه گفت: مساله دیگر جرایم سایبری در فضای مجازی است که شاید هنوز آثار سوء جرایم سایبری برای همه روشن نشده باشد اما یکی از مشکلات سالهای آینده کشورها همین مسائل جرایم سایبری است.
اژه ای افزود: مساله سوم که همکاری همه کشورها به خصوص کشورهای دوست را می طلبد تا برای حل آن کمک کنند مساله مواد مخدر است .
وی ادامه داد: امروز مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی مانند شیشه انسان را به مرگ تدریجی می کشاند.
دادستان کل کشور قزاقستان نیز در این دیدار از مهمان نوازی جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد و گفت: ایران در حال حاضر دوره خوبی را می گذراند و محاصره اقتصادی را پشت سر گذاشته و مطمئنا رشد و توسعه ایران ، جهشی خواهد بود.
وی افزود: اکنون شاهد هستیم کشورهایی که قبلا تمایل نداشتند با ایران رابطه برقرار کنند اکنون به دنبال این هستند روابط خود را گسترش بدهند که در واقع ایران در آینده نزدیک رشد خوبی خواهد داشت.
وی ادامه داد: اگر ایران بتواند به سازمان شانگهای ملحق شود مسلما قدم مناسب خوبی برای ایران در پی خواهد داشت.
منتشر شده در دوشنبه, 23 فروردين 1395 23:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت