سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

بازنگری به قانون انتخابات یک ضرورت انکار ناپذیر است

دیده بان هشتم :  حجت‎الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: باز نگاه به قانون انتخابات یک ضرورت انکار ناپذیر است.
سایت حقوقیبه گزارش  پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از  روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، «حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی» تولیت آستان قدس رضوی و مشاور رئیس قوه قضائیه در دیدار با اعضاء شورای قضایی و هیأت نظارت بر انتخابات خراسان رضوی گفت: باز نگاه به قانون انتخابات یک ضرورت انکار ناپذیر است. 
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: سازوکار اطمینان بخشی در قانون در دو بخش اجراء و نظارت پیش بینی شده و در واقع مردم در انتخابات همه کاره هستند هرچند قانون انتخابات علی رغم تغییرات مختلف، اکنون به بازنگاه دقیقی که کلان نگر باشد نیازمند است.
وی با تقدیر از مجریان و ناظران انتخابات افزود: همه آحاد جامعه به ویژه مسئولان موظف به اجرا و پایبندی به قانون و شرع مقدس هستند. 
وی با اشاره به اشتراکات کار دستگاه قضایی و شورای نگهبان گفت: هر دو نهاد برآمده از متن مردم و انقلاب هستند و هر دو کار قضاوت و داوری را انجام می دهند و تمام این اقدامات باید مبتنی بر قانون و شرع ساماندهی شود. 
وی اصلاح ذات البین را یکی از نکاتی دانست که همواره در دستگاه قضایی مورد توجه بوده است و انشاء الله در آینده بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. وی سهم دستگاه قضایی را در ایجاد و امنیت بسیار بالا دانست و خاطر نشان کرد: آستان قدس رضوی نیز در زمینه اطمینان خاطر و تأمین امنیت زائران از مبدأ تا مقصد حساسیت بالایی دارد و در این زمینه تلاش می کند.
 وی پیش بینی و پیشگیری را از جمله مسائلی دانست که در حوزه های مختلف از جمله حوزه زیارت باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: داشتن خاطره خوب از زیارت برای زائران بسیار ارزشمند است و سهم مجموعه قضایی در تأمین این امنیت قابل توجه و بالاست. 
 
تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: از تمامی عزیزانی که در حوزه زیارت دست اندر کارند می خواهیم که پیش بینی و پیشگیری را به عنوان اصول مسلم در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار دهند. وی تشکیل بانک ایده را از جمله اقدامات اخیر آستان قدس دانست و افزود: در مدت اخیر از میان نخبگان و مردم نظرات بسیار ارزشمندی داده اند که انشاء الله دربرنامه ریزی های آینده مورد توجه و عمل قرار خواهد گرفت. 
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: در حال بازنگاه و بازنگری در مفاهیمی همچون خدمت، خادم و مخدوم هستیم و این کار مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حال انجام است. 
 
وی اظهار داشت: مسأله زیات و تسهیل در امر زیارت به کاهش ناهنجاریهای اجتماعی بینجامد و با چنین نگاهی هر کسی که با امام هشتم (ع) انس می گیرد به دلیل همین آثار معنوی، از جرم و خطا دوری می کند بنابراین در بخش کمی و کیفی این مسأله بارویکرد اثباتی و ایجابی در پی رونق دادن به زیارت به عنوان یک عامل مهم سالم سازی جامعه هستیم. 
 
مشاور رئیس قوه قضائیه با اشاره به مسائل اقتصادی و اجتماعی گفت: اقداماتی که توسط نهادهای مختلف در جهت رفع و کاهش مسائلی مانند فقر انجام می شود کاهش دهنده آلام  هستند و در کنار این اقدامات باید اقدامات زیربنایی نیز انجام شود.
منتشر شده در یکشنبه, 05 ارديبهشت 1395 13:39

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت