سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

رونمایی از سند چشم‌انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دیده بان هشتم : سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد جدید مداخلات اجتماعی در سازمان بهزیستی رونمایی شد.
 سند چشم‌انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی در نشست هم اندیشی و معرفی کلیات برنامه راهبردی جدید درباره این سند چشم انداز گفت: در این سند چشم انداز، برنامه های اجتماع محور برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند برنامه راهبردی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برنامه توسعه محلی بر پایه طرح همیاران سلامت روان و پایگاه های سلامت اجتماعی و برنامه ارتقای سرمایه اجتماعی و ارتباطات سالم مد نظر قرار گرفته است.
مجید رضازاده افزود: گرچه سازمان بهزیستی طی دو دهه برنامه هایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مانند برنامه های آموزش های مهارت زندگی و آموزش های پیش از ازدواج را در مقیاس کشوری اجرا کرده اما اغلب برنامه ها رویکردی روانشناختی داشته و رویکردهای اجتماع محور مانند توسعه محلی و سرمایه اجتماعی کم بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر تصمیم گیری درمورد آسیب های اجتماعی را به میان مردم ببریم تا در محله ها مشکلات خود را رفع کنند، هر اندازه که آسیب های اجتماعی به وجود بیاید، مردم این توانمندی را خواهند داشت که از خود محافظت کنند. این راهبرد ، بهترین شیوه حفظ سرمایه اجتماعی کشور است.

** سامانه رصد آسیب های اجتماعی 
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی در بخش دیگری از سخنان خود به سامانه رصد آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این سامانه بزودی راه اندازی خواهد شد و آسیب هایی مانند طلاق و اعتیاد را رصد خواهد کرد.
رضازاده افزود: برای کاهش طلاق و اعتیاد در جامعه، برنامه ریزی هایی انجام دادیم که امسال آغاز می شوند.
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی پیشتر اعلام کرده بود که اگر نگاهی به آمار و ارقام آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی در پنج تا 10 سال گذشته بیاندازیم تفاوت معناداری در این آمار مشاهده می شود که نشان از روند رو به رشد آسیب های اجتماعی دارد.

منبع ایرنا.

منتشر شده در سه شنبه, 11 خرداد 1395 14:28

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت