سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

تاثیر هیات ممیزی درارتقای علمی قضات

 
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از خبرگزاری میزان،"محمد فیروزی" معاون نظارت دادستان کل بر دادسراهای عمومی و نظامی کشور با اشاره به آثار مثبت هیات ممیزی گفت: از زمان آغاز فعالیت هیات ممیزی شاهد ارتقای قضات به لحاظ کمی و کیفی بوده ایم بطوریکه تعداد قضاتی که قابل آموزش و تذکر بوده اند؛ کاهش محسوسی داشته است.

وی افزود: درصورتیکه منابع انسانی استان ها در انجام امور مرتبط به آموزش های قضات استانداردهای لازم را رعایت کنند؛ شاهد رشد علمی قضات خواهیم بود.

معاون دادستان کل کشور گفت: هیات ممیزی از قضات عالی رتبه دادگستری تشکیل شده و وظیفه اش بررسی سوابق قضاتی است که درخواست تغییر سمت قضایی دارند.

فیروزی گفت: هیات ممیزی قضات را به لحاظ علمی، حفاظتی و سابقه مدیریتی ارزشیابی می کند و در اختیار کمیسیون ارتقاء قضایی قرار می دهد براین اساس نتایج بازرسی از افراد در استان ها، گزارش های مردمی، ارزیابی آراء قضات در روند ارتقاء و انتصاب بسیار مهم می باشد.

وی افزود: دادسراها نهالی است که اگر قاضی درست در آن پرورش یابد، شاکله قدرتمندی در دستگاه قضایی کشور به وجود خواهد آمد.

معاون دادستان کل کشور در پایان اظهار امیدواری کرد؛ تمام شاخص های قانونی برای ارتقاء قضات بدون تبعیض رعایت شود تا تصمیم گیری های هیات ممیزی به ارتقای علمی و عملی قضات منجر شود.

منتشر شده در چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 16:06

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت