سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 اسفند 1398-

رعایت حقوق بزه‌دیده و بزهکار در آیین دادرسی جدید

دیده بان هشتمنایب رییس اسبق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آیین دادرسی کیفری را آرمان گرایانه دانست و گفت: آیین دادرسی جدید با رعایت حقوق شهروندی و حقوق بزه‌دیده و بزهکار تنظیم و به تصویب رسیده است.
خبرگزاری فارس: تجری: آیین دادرسی جدید با رعایت حقوق بزه‌دیده و بزهکار تنظیم و تصویب شد
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، فرهاد تجری نایب رئیس اسبق کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درخصوص نامگذاری روز دوم تیرماه به نام تکریم ارباب رجوع و دادرسی عادلانه، ضمن اشاره به آرمان گرایانه بودن ایین دادرسی کیفری جدید گفت: آیین دادرسی جدید با رعایت حقوق شهروندی و حقوق بزه‌دیده و بزهکار لحاظ شده است.
نایب رییس سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه دستگاه قضایی استقلال مالی لازم را ندارد تصریح کرد: اعتبارات لازم برای نیازمندی های این قوه فراهم نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: سطح ارایه خدمت نسبت به میزان مطالبه خدمت نامتعادل است و این امر موجب می شود سطح ارایه خدمت کاهش پیدا کند.
تجری گفت: خیلی مواقع کیفیت فدای سرعت و کمیت می شود و همین موجب می شود تا دستگاه قضا نتواند خدمات مربوطه، از جمله تکریم ارباب رجوع را مورد توجه قرار دهند.
نایب رییس سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اشاره به احساس مسئولیت پذیری کارکنان دستگاه قضا افزود: بعضی از کارکنان دستگاه قضایی برای احقاق حق و اصرار بر حق، جان خود را به خطر میندازند اما از روحیه حق طلبی دست نمی‌کشند.
وی با اشاره به قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفین گفت: گاهی اوقات برخورد قاطع با متخلفین باعث انتقاد داخلی در قوه قضاییه شده است.
منتشر شده در چهارشنبه, 02 تیر 1395 14:40

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت