سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 17 مرداد 1399-

تلاش برای استفاده از ظرفیت داوری در مناطق آزاد

دیده بان هشتم : دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با مشاوره‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در مناطق آزاد ظرفیت‌های داوری را به جای ظرفیت‌های قضایی استفاده می‌کنیم.
ترکان
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، اکبر ترکان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه و خانه شورای عالی مناطق آزاد که با هدف پیشگیری از وقوع جرم در مناطق آزاد انجام شد گفت: نگاه‌ها به مناطق آزاد به عنوان جغرافیای کوچک است که دستاوردهایی را برای تمام سرزمین توسعه می‌دهد. یک نگاه پایلوتی به این مناطق وجود دارد تا در کنار آن ایران 1404 را بتوانیم بسازیم.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: اگر برای این جغرافیای کوچک نتوانیم این مناطق را بسازیم در مقابل نمی‌توانیم ایران مطلوب 1404 را هم بسازیم. در چشم‌انداز ایران 1404 اگر مدعی ایجاد کسب و کار حلال و اقتصاد آزاد برای کشورمان هستیم باید این نگاه را هم به این مناطق کوچک داشته باشیم.
ترکان ادامه داد: این نگاه پیشگیرانه قوه قضاییه که به جای پیگیری مجازات خطاکار به عوامل جرم و ریشه‌های آن بپردازیم و آن‌ها را از بین ببریم بسیار موثر است که این مستلزم ورود به حوزه کودکان، خانواده و سبک زندگی است که این امور در تفاهم‌نامه بین دو طرف به عنوان تعهدات قید شده است.
وی درباره اهداف انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه گفت: مشاوره‌های فنی و تخصصی به منظور ارتقای امنیت و شفافیت اقتصادی، حمایت از دانش‌آموزان آسیب دیده یا در معرض آسیب، برنامه‌های پیشگیری از عوامل طلاق و ایجاد کارگاه‌های علمی و پیشگیری از وقوع جرم در این مناطق از این اهداف هستند.
ترکان گفت: به دنبال این هستیم تا با تحقق اهداف این سند همکاری، مدلی ارائه کنیم که بتوانیم بر اساس آن از ظرفیت‌های داوری به جای قضایی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استفاده کنیم.
منبع خبرگزاری ایسنا.
منتشر شده در چهارشنبه, 23 تیر 1395 08:14

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت