سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

ضرورت تلاش مسئولان برای رفع موانع اطاله دادرسی

دیده بان هشتم : رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: مدیران با برنامه ریزی دقیق و نظارت مستمر در جهت رفع موانع مربوط به اطاله دادرسی، مجدانه تلاش کنند.
سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم از روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در نشست مشترک با رؤسای حوزه های قضائی بخش استان تهران افزود: این جلسه در ادامه نشست های صنفی و کاربردی سال گذشته تشکیل شده و قرار است طی آن عملکردهای مثبت و منفی مجموعه های قضائی و مدیران مربوطه مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و از طرف دیگر مسائل و مشکلات موجود مطرح شده و برنامه ریزی لازم برای رفع آنها صورت گیرد. 
وی ضمن قدردانی از زحمات مدیران حوزه های قضائی بخش در سطح استان تهران و همکاران قضائی و اداری اظهار داشت: علیرغم کمبودها و مشکلات مطروحه و تراکم کاری بیش از حد معمول خوشبختانه حوزه های قضائی بخش در چهار ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته مجموعا 20ً% عملکرد مثبت داشته که جای تقدیر و تشکر دارد و آمارهای استخراج شده نیز موید آن است. لکن توقع می رود که در بخش پرونده های حقوقی دقت بیشتری شود تا خللی به این عملکرد وارد نکند.
رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن بررسی آمار عملکرد تفکیکی حوزه های قضائی بخش اظهار داشت: مدیران قضائی باید تلاش کنند با برنامه ریزی دقیق و نظارت مستمر، علل مربوط به اطاله دادرسی را شناسایی نموده و با جدیت کامل و به همت قضات و کارمندان شریف، در مسیر رفع آنها گام بردارند، در این راستا تعیین تکلیف برای پرونده های مسن از اهمیت خاصی برخوردار است، وی آنگاه بر ضرورت اهتمام قضات به صدور تصمیمات قضائی مستدل، متقن و قانونی تاکید کرد.
اسماعیلی در ادامه بر اهمیت کاهش جمعیت کیفری به عنوان یکی از سیاست های مهم قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: در این خصوص از یک طرف باید تکلیف نهائی و مراتب آزادی زندانیان در پرونده های مختومه شده در سیستم سمپ(سیستم مدیریت پرونده های قضائی) اعمال گردد و از سوی دیگر لازم است قضات از تأسیسات حقوقی همچون: قرار آزادی مشروط، قرار تعلیق مجازات و ... بیشتر استفاده نمایند، البته نظارت دقیق و مستمر مدیران قضائی در این رابطه جایگاه خاصی دارد.
همچنین در این جلسه گزارش مفصلی در خصوص آمار مقایسه ای عملکرد مربوط به حوزه های قضائی بخش از ناحیه سرپرست معاونت آمار و فن آوری اطلاعات مطرح شد و سپس تعدادی از حاضرین نیز به بیان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.
نشست مشترک رؤسای حوزه های قضائی بخش با رئیس کل دادگستری استان تهران و جمعی از معاونین وی در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست واقع در مجتمع قضائی امام خمینی(ره) برگزار شد.
منتشر شده در سه شنبه, 26 مرداد 1395 15:33

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت