سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

آغاز ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در البرز

دیده بان هشتم : فاضلیان اعلام کرد که ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در استان البرز آغاز شده است.
 
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، به نقل از روابط عمومی دادگستری البرز، احمد فاضلیان، رئیس کل دادگستری استان البرز از آغاز اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در دادگستری البرز خبر داد و گفت: در راستای اجرای مواد 175 و 176 قانون آیین دادرسی کیفری و فصل چهارم این قانون که بر ابلاغ الکترونیکی تاکید کرده است دادگستری کل استان البرز بستر لازم برای ثبت‌نام و دریافت شناسنامه قضایی برای همه اصحاب دعوی، وکلا و کارشناسان را فراهم کرده است.
وی افزود: بر اساس قانون، باید کلیه اصحاب دعوی، وکلا و کارشناسان با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مستقر در نقاط مختلف شهر کرج، نسبت به ثبت‌نام و دریافت شناسه قضایی اقدام کنند.
عالی‌ترین مقام قضایی استان تصریح کرد: دارندگان شناسه قضایی می‌توانند با مراجعه به سامانه sana.adliran.ir کلیه اوراق مربوط به پرونده خود را مشاهده کنند.
وی توضیح داد: با توجه به اینکه شماره همراه ثبت شده در هنگام ثبت‌نام ملاک احراز هویت اصحاب دعوی، وکلا و کارشناسان است و رمز موقت و شناسه کاربری صرفا به همان شماره ارسال خواهد شد بنابراین شهروندان در هنگام ثبت‌نام نسبت به ارائه شماره همراه دقیق خود دقت لازم را داشته باشند.
فاضلیان در تشریح مزایای ابلاغ الکترونیکی اظهار داشت: طرح ابلاغ الکترونیک این امکان را فراهم آورده است که خدمات سنتی ابلاغ در بستر جدیدی ارائه شود و مشکلات پیشین از میان رفته و خدمات‌رسانی مطلوبتر ‌شود.
وی افزود: از جمله مزایای این طرح، جلوگیری از طولانی شدن فرآیند ابلاغ است که از اطاله دادرسی ممانعت می‌کند؛ حفظ امنیت معنوی و رعایت حریم خصوصی افراد، کاهش هزینه‌های مالی، افزایش سرعت، دقت، حذف سوء استفاده‌های احتمالی، برطرف شدن مشکلات عدم صحت اجرای ابلاغ یا عدم شناسایی افراد و عدم پذیرش ابلاغ از دیگر مزایای ابلاغ الکترونیکی است.
منبع : میزان
منتشر شده در پنج شنبه, 15 مهر 1395 17:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت