سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 08 خرداد 1399-

تحقیقات پلیس در کشف جرم باید براساس ترتیبات قانون آیین دادرسی کیفری باشد

دیده بان هشتم : رئیس شعبه 40 دیوان عالی کشور گفت: کلیه تحقیقات مقدماتی و تشکیل پرونده باید بر اساس ترتیبات قانون آیین دادرسی کیفری باشد؛ در غیر این صورت فاقد اعتبار است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی اکبر یساقی رئیس شعبه 40 دیوان عالی کشور در دومین روز از دوره آموزشی طرح کوٍثر 95 ویژه مسئولان اجرایی پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور، ضمن قدردانی از تلاش های پلیس در امر مبارزه با مواد افیونی و سوداگران مرگ، اظهارداشت: هنر ما این است که انجام وظیفه کرده و بتوانیم محدودیت ها را رعایت کنیم.
رئیس شعبه 40 دیوان عالی کشور تصریح کرد:ما هیچ تفاوتی با مردم عادی نداریم و این محدودیت ها در 41 ماده تحت عنوان فصل مربوط به ضابطان در آیین دادرسی احصاء شده که می توان به ماده 63 این قانون در خصوص عدم رعایت این محدودیت ها و نیز انفصال از خدمت( از سوی متخلفین) اشاره کرد.
وی افزود: در ماده 7 برای عدم رعایت قانون موضوعاتی نظیر احترام به حقوق شهروندی، اعمال انفصال، محرومیت از مشاغل دولتی و نیز حبس، پیش بینی شده است.
یساقی تاکید کرد: کلیه تحقیقات مقدماتی ، تشکیل پرونده باید بر اساس ترتیبات قانون آیین دادرسی کیفری باشد و در صورتی که این تحقیقات براساس قانون انجام نشود، فاقد اعتبار است. 
این مقام قضائی خاطر نشان کرد: به اعتقاد اساتید ما، سرّی بودن یکی از خصوصیات تحقیقات به شمار می آید؛ تحقیقات مقدماتی به دو دسته کتبی و سری  تقسیم می شود.
رئیس شعبه 40 دیوان عالی کشور تصریح کرد: تحمیل هزینه های انجام تحقیقات مقدماتی و نیز نقل و انتقال متهمان از سوی بزه دیده ممنوع است و این موارد از نکات ریز حقوق شهروندی به شمار می آید.
منتشر شده در چهارشنبه, 18 اسفند 1395 15:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت