سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

احتمال افزوده شدن«زبان وادبیات فارسی» به مواد امتحانی آزمون وکلا

دیده بان هشتم : رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلا از احتمال افزوده شدن ماده «زبان و ادبیات فارسی» به مواد امتحانی کانون وکلا خبر داد.
کانون وکلابه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از خبرنگار مهر،  بهمن کشاورز در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری همایش کانونهای وکلا در هفته اخیر، گفت: در این همایش نحوه برخورد توهین به کانونها و وکلا، روش اخذ مالیات وکلا، تجویز تهیه متن منقحی از لایحه جامع وکالت، تجویز تهیه و تنظیم اساسنامه موسسات حقوقی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
وی از تغییر احتمالی مواد امتحانی آزمون وکلا خبر داد و افزود: در بین برخی از دانشجوهای حقوق اغلب غلط های املایی فاحش دیده می شود که این مسئله شرم آور است به همین منظور افزوده شدن ماده امتحانی «زبان و ادبیات فارسی» به مواد امتحانی آزمون وکلا پیشنهاد شده است و در صورت تصویب، ۲۰ سوال ادبیات فارسی در آزمون لحاظ خواهد شد.
کشاورز در خصوص آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت، گفت: این لایحه در حال حاضر در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است و قرار است متن نوشته شده در سال ۸۵با متن اخیر مقایسه شود و بخشهای مورد نظر اسکودا در متن جدید گنجانده شده و در نهایت به قوه قضاییه ارسال شود.
رییس اسکودا الزامی شدن وکیل، طبق قانون برنامه ششم توسعه را راه حل دردهای عدلیه دانست و افزود: برخی از افراد عدم دسترسی افراد نیازمند به وکیل را یکی از ایرادات این طرح می دانستند که باید گفت «ادارات معاضدت های قضایی» این مشکل را برطرف می کند.
عدم رعایت اصول قانون گذاری در تبصره ماده ۴۸قانون آیین دادرسی کیفری
کشاورز در ادامه با بیان اینکه هنوز مشکل تبصره ماده ۴۸ اصلاحی قانون آیین دادرسی کیفری رفع نشده است، گفت: اصول قانون گذاری در این ماده لحاظ نشده است و با توجه به اینکه  ماه ها از اجرای این قانون می گذرد اما وضعیت تعیین وکلای دعاوی کیفری مذکور در این ماده، مشخص نشده است و پیشنهاد حذف نام وکیل و جایگزین شدن شرایط و ضوابط برای این وکلا را مطرح کرده ایم.
منتشر شده در شنبه, 18 ارديبهشت 1395 15:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت