سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

آزمون قضاوت ویژه داوطلبان حوزوی برگزار شد

دیده بان هشتم : آزمون داوطلبان حوزوی تصدی منصب قضاء در سال 1395، صبح امروز با رقابت بیش از 2 هزار داوطلب در شهر مقدس قم برگزار شد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ،  آزمون داوطلبان حوزوی تصدی منصب قضاء در سال 1395، صبح امروز با رقابت بیش از 2 هزار داوطلب در شهر مقدس قم برگزار شد.
آزمون قضاوت ویژه داوطلبان حوزوی به صورت تشریحی برگزار شده و داوطلبانی که حائز نمره قبولی شوند، به مرحله مصاحبه علمی حضوری راه پیدا می‌کنند.
این آزمون در دو حوزه پردیس فارابی دانشگاه تهران و دانشگاه مفید در استان قم برگزار می‌شود.
منابع این آزمون دروس حوزوی فقه و اصول است و دوره كارآموزی داوطلبان حوزوی حدود یكسال بیشتر از داوطلبان دانشگاهی است و در این مدت دروس حقوقی و قوانین به این دسته از داوطلبان ارائه می‌شود.
داوطلبان از آن وارد دوره عادی كارآموزی قضایی می‌شوند. حداقل شرط علمی شركت در این آزمون در كنار سایر شرایط دارا بودن مدرك سطح دو حوزوی است. داوطلبانی كه همزمان با تحصیلات حوزوی موفق به اخذ مدرك كارشناسی حقوق در یكی از دانشگاه‌های كشور شده‌اند و همچنین داوطلبان دارای مدرك رسمی سطح سه و بالاتر از شركت در این آزمون معاف بوده و مستقیما وارد مرحله مصاحبه علمی می‌شوند.
در طول برنامه پنجم توسعه كشور نیز داوطلبان حوزوی حدود ٣٠ درصد جذب قضات را به خود اختصاص داده‌اند و با سپری کردن مراحل مختلف استخدامی موفق به اخذ ابلاغ قضایی شده‌اند.
گفتنی است آزمون قضاوت ویژه داوطلبان دانشگاهی نیز در مرحله اول، ۹ مهر ماه با همکاری سازمان سنجش برگزار خواهد شد.
منبع : میزان
منتشر شده در جمعه, 02 مهر 1395 11:07

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت